נוקיה, דיסקונקטינג פיפל

איזו תשובה חסרה בסקר באתר נוקיה ישראל?

מה עם 'לדבר'?

מה עם, למשל, “לדבר”?

(הלשין: בוריס בולטיאנסקי)

חשיבות הגילוי המוקדם

לפני כמה ימים התגלה אצלי נטסקייפ. המלצתי לקוראי חדר 404: לכו להיבדק.

אוי, יש לי נטסקייפ. צילומסך

ולמי שלא מכיר, שווה להיכנס גם לאתר של שופרסל, בו משתמשי פיירפוקס מקבלים סקרינשוט של האתר האמיתי במקום האתר עצמו. אפשר להקליק על כפתורי ה-Jpeg שלהם עד קץ הימים ושום דבר לא יקרה.

ובאותה הזדמנות, לכו לחתום על העצומה, גם אם זה כנראה לא יעזור.

ספר של ג’ון הודג’מן בחינם (פלוס מלכוד)

ג'ון הודג'מן, צילום של סטיב רודס, cc-by-nc-sa
ג’ון הודג’מן. צילום: סטיב רודס, cc-by-nc-sa

אני אוהבת את ג’ון הודג’מן, האיש והזגוגיות. למעשה, הוא כל-כך אולטרא-מגניב וחמוד שבא לי להביא לו חיבוקי. הודג’מן הוא סופר שמתפרנס מכתיבת ספרים על שמות של הומלסים, סאטיריקן פוליטי, סיידקיק קבוע בדיילי שואו של ג’ון סטיוארט, ובטח כבר ראיתם אותו מגלם את פי.סי בסדרת הפרסומות Get A Mac של אפל. הוא כזה מקסים שבא לכם לזרוק את המק מהחלון, לקנות פי.סי ולדפוק לו… נכון, חיבוקי.

הספר האחרון שלו נקרא Areas of My Expertise, וכולו מקושט בניתוחים מעמיקים של עובדות קטנות ומרתקות (אם כי מומצאות) על העולם הנפלא (בערך) שאנחנו חיים בו. למזלנו, האנשים הטובים באפל הבינו את הבאז החיובי שצומח סביב הודג’מן והשכילו לחלק עותקי אודיו חינם של הספר שלו שהודג’מן עצמו מקריא, להורדה עכשיו דרך iTunes, כמתנה לכריסמס.

רק מה, הלינק להורדה של ספר חינם לא עובד. iTunes לא פועל בישראל, וזה מעולם לא הרגיז אותי כמו שעכשיו. נותר לי רק להיזכר בנוסטלגיה בכתבה הזו מ-2004 ולקוות. פרקים נבחרים מהספר, אגב, אפשר בכל זאת למצוא באתר הרשמי של הודג’מן.

מה באמת אומרים בכנסת?

ויה לא שומעים! הגעתי לדברי ימי הכנסת, בלוג שמטרתו להביא את הדברים המעניינים שנאמרים בכנסת אבל לא מדווחים בתקשורת כי זה לא סקסי, ולכם אין כוח לחפש בארכיון הכנסת.

ובמילותיו של הבלוגר:

אדוני היושב-ראש, חברי הכנסת, אני מציג בפניכם את בלוג “דברי ימי הכנסת” דברים שנאמרו שם ועיתונאי המשכן היו עצלנים מידי לדווח עליו.

ביסלי ספאם

כשכתבתי שלחברות ישראליות גדולות יש מה ללמוד מקמפיינים ויראליים, התכוונתי גם שהם צריכים ללמוד מה לא לעשות. למשל, לא לגרום לגולשים להפוך לספאמרים, כמו שאסם עשתה.

הרפתקאות פינקמן

מה יותר מוזר: לגלות שאתר עניין מרכזי עדיין קיים, או שאורי פינק מפרסם בו קריקטורות?

שיטת הגמל העיתונאי

ראיינתי בחודשים האחרונים שני סלברשתים, תוך הדגשה שהראיון יתורגם לעברית, יפורסם במזרח התיכון, אף אחד שהם מכירים לא יצליח לקרוא אותו ממילא וגמל המחמד שלי מעריץ גדול שלהם, או משהו כזה. וזה מה שהם אמרו:

I have an iPod that someone gave me as a gift, but I do not use the iTunes music store for music, I buy cds or use eMusic.com”.

גרגורי הלר, מנהל קמפיין הפלאש מוב “דפקטיב ביי דיזיין” שנלחם נגד ה-DRM המרושע של האייפוד, מודה בראיון לנענע ש… יש לו אייפוד.

“Ummm.. ZeFrank is better. No question. I enjoy shows that are actually funny”

אמנדה קונגדון, מנחת הווידאובלוג רוקטבום שהועפה ממנו, בתשובה לשאלה מי עדיף – המחליפה שלה ג’ואן קולן או המתחרה זה-פרנק.

“מדובר במוצר מעולה”

בהמשך לסיפור היחצנות של ASUS, יחצן שלא אוכל לציין את שמו או את החברות שהוא מייצג שלח לי את ההודעה לעיתונות הבאה:

שלום רב,

בעקבות ההיסטוריה המצערת של ביקורות אצלכם, שקיבלו ציון נמוך, אני מעוניין לציין שבמקרה של [המוצר שלנו] מדובר במוצר מעולה ואשר על כן מגיע לו את הציון הגבוה מכולם.

לאחר שהשקעתי הרבה מאוד בלהביא את המוצר ארצה, לארוז אותו במעטפה, לכתוב את הכתובת על המעטפה, להזמין שליח ואף לשלוח אותו אליכם בפועל – הייתי רוצה לראות את אותה ההשקעה מצדכם, ושתתייחסו למוצר בכבוד הראוי לו ובציון הראוי לו.

חשוב לי לציין, שעיתונאים שיתנו לו ציון גבוה, יהיו בעדיפות אצלי לקבלת מוצרים נוספים, וידוע לי שעומדים להגיע ארצה דברים מאוד מאגניבים, ששווה לחכות להם.

מומלץ להודיע לי מראש, במידה ורוצים לקבל את [המוצר] בתור מתנה, יש להודיע לי מראש, כדי שאדע לא לאסוף אותו בחזרה.

בברכה,
[וכו’]

תזמון מעולה. מלך אתה

עם כל סיפור הפעילות של המשטרה והפרקליטות נגד אתר הימורי השש-בש play65, תזמון די מוזר בחר לו אתר ההימורים “משחקי המלך שלמה” (לא הייתם “קזינו המלך שלמה” לפני שלושה סיבובים של הרולטה?) לשלוח הודעה לעיתונות על זכיית ענק של ישראלי בהימורים:

שיא ישראלי בזכיה ב-KING רולטה: תעשיין מחיפה זכה ב300 אלף דולר

שיא ישראלי נרשם ביום חמישי שעבר כשתעשיין מצפון הארץ זכה ב300 אלף דולר במסגרת משחק רולטה באתר המשחקים המקוון KING.

יאיר ק. בן 42, תושב חיפה, השקיע כ150 דולר במשחק רולטה אירופאית און ליין, שנמשך כשלוש שעות אינטנסיביות, בסופן גרף את הסכום הגבוה ביותר שבו זכה ישראלי אי פעם.

יאיר משחק באתר מיום הקמתו לפני כ-6 שנים, במהלכן זכה בסכומי כסף קטנים יחסית. כעת הוא מתכנן להשקיע את סכום הזכייה ברכישת דירה חדשה בצפון. לאחר הזכייה אמר כי “אני מופתע מסכום הזכייה ומאושר מאוד שהתחביב שלי הפך להיות כל כך משתלם. לא האמנתי שמשחק מהבית יכול להפוך אותי לאדם עשיר”.

אני בטוח שיאיר ק. בכלל לא יפחד עכשיו מכל דפיקה בדלת, שאם היא לא של נודניק שרוצה חתיכה מהזכייה, היא של שוטר או פקיד שומה.

פספוס ויראל פרסומי ישראלי

מנטוס עשו בשכל – במקום להתעלם או לתבוע, הם חיבקו את ויראל המנטוס בקולה והפכו אותו לשלהם.

לשטראוס יש עוד מה ללמוד. מוטי פרידמן שלח להם אימייל:

לשטראוס שלום רב,
שמי מוטי ויש לי הצעה/בקשה בשבילכם, אני ושותפי הכנו סרטון קטן עבור אתר metacafe בסרטון אנחנו מראים איך אפשר להפוך מילקי כך שהשוקלד יהיה למעלה והקצפת תהיה למטה, לפי דעתי זו אחלה פרסומת בשבילכם ומה שאנו צריכים זה כמה שיתור כניסות לסרטו עצמו, אז נודה לכם אם תעזרו לנו וגם כך תפרסמו את עצמכם ותשלחו את הלינק לכל מי שאתם יכולים. תודה רבה


To Turn The Milki Upside Down – video powered by Metacafe

אני לא יודע אם לסווג את התשובה של שטראוס כיותר תאגידית, יותר עורכדינית או יותר אופיר-פינסית. בכל מקרה, היא תאגידית/עורכדינית/אופיר-פינסית במובן הרע של המילה:

מוטי שלום,

ברצוננו להודות לך על פנייתך בנוגע לרעיון למוצר חדש .

קבוצת “שטראוס-עלית” אינה נוהגת לעשות שימוש ברעיונות המתקבלים מגורמים חיצוניים .

לקבוצת “שטראוס-עלית” מערך עצמאי לפיתוח ומכירת עסקים ומוצרים ,

אשר בין היתר אחראי באופן עצמאי להגיית רעיונות חדשים ויישומם בקבוצה .

בנוסף, הקבוצה קשורה למרכזי המחקר והפיתוח של שותפיה הבינלאומיים .

אנו מודים לך על פנייתך ועל תשומת הלב ומאחלים לך כל טוב .

נשמח לעמוד לשירותך גם בעתיד .

בברכה,

צוות שירות צרכנים.

(ויה קלינגר@דהמרקר)

לדף הבא →