לאומי קארד: אנא חייבו את כרטיס האשראי ב-35 במאי

אני הולך להוציא כרטיס אשראי של לאומי קארד – הם מחייבים את החשבון רק ב-31 בפברואר (הלשינו: חן רותם / תום דולינגר).

31.02.10 בבאנר של לאומי קארד

מן הארכיף:

בניוזלטר של לאומי קארד השתמשו בתמונות עם סימן מים של istockphoto (הלשין: גלעד).

סימני המים בניוזלטר של לאומי קארד

מוֹדעוּת של לאומי קארד (הלשינה אודליה ממן).

modaut-leumi-card

דרושים: מזכירה לצ’ה גווארה, ליצן עייף ואיש שיווק עם חרב

לקט מודעות דרושים מצחיקות מהבלוג “עולמן המופלא של מודעות הדרושים“:

צ’ה גווארה מחפש מזכירה:
צ'ה גווארה מחפש מזכירה

פינת כלי הנשק:
חרב שיווקית

דרושים ליצנים עייפים:
דרושים ליצנים עייפים

לרשת עיתונים גדולה בשפה הרוסית דרוש/ה בחור/ה, כתיב תקין לא חובה:
מסרה בעיתון רוסי

דרושה: תינוקת עם המלצות

מודעה בתל אביב:

מודעה: "מטפלת לטיפול בתינוק/ת מסורה נאמנה ובעלת ניסיון רב והמלצות". צילום: עידו קינן, cc-by-sa

מכרז: ריכוז הפוסטים של חדר 404 מכל הפלטפורמות

ניסיתי את זה כמה פעמים, כשלתי, ומשום מה אני עדיין אופטימי. אז ככה:

חדר 404 התארח בשורה של פלטפורמות לאורך השנים, ואני רוצה לרכז את כל התכנים מכל הפלטפורמות כאן ב-room404.net. הפרויקט כולל:

– העברה של כל הפוסטים (שיעלו עם התאריך המקורי, הקטגוריות והתגיות), התמונות שבגוף הפוסטים (שצריכות להישמר על הדאטהבייס של room404.net) והטוקבקים מכל הפלטפורמות הישנות לכאן.

– בחלק מהפוסטים הישנים יש לינקים לפוסטים ישנים אחרים בפלטפורמות הישנות. עם המעבר לכאן, צריך לעדכן את הלינקים כך שהם יובילו לאותו פוסט בפלטפורמה החדשה.

– כל פוסט שעובר לכאן ישויך לקטגוריה שאומרת איפה הוא פורסם במקור (“פורסם במקור בחדר 404 בישראבלוג”, “פורסם במקור בחדר 404 ב-bit.co.il”, “פורסם במקור בחדר 404 בבלוגלי”).

נקודות בונוס אם בכל פוסט מקורי בפלטפורמות הישנות תתווסף שורה שאומרת “הפוסט עבר לכאן” ולינק למיקום החדש של הפוסט ב-room404.net, אבל זה לא הכרחי.

פירוט הפלטפורמות:
ישראבלוג: כ-3000 פוסטים.
– ביט: לא יודע כמה פוסטים. האתר לא פעיל יותר, ומספק קובץ אקסמל של הבלוג כאן (בשדה BlogName כותבים “404”).
בלוגלי: לא יודע כמה פוסטים. בעיה: עשיתי פעם ייצוא של הפוסטים ל-room404.net, וזה עבד חלקית, כך שחלק מהפוסטים שוכפלו כאן, ואחרים לא. אפשר להסתכל כאם על הפוסטים שפורסמו בתקופה שבה הייתי בבלוגלי (1/10/2007-18/2/2008), וככה לדעת מה עבר ומה לא.
– *בונוס* שוקס: כ-70 פוסטים. בגלל משחקי עיצוב, הפוסט בשלמותו (כותרת, גוף הטקסט, סצינות (קטגוריות), טוקבקים + תמונות של המטקבקים) יפורסם בגוף הפוסט ב-room404.net, והכותרת תופיע ב-404 פעמיים, פעם בכותרת הפוסט (טקסט פשוט) ופעם בראש גוף הפוסט (ריץ’ טקסט). [עדכון 3/9/2009: הלל סטולר ביצע את המשימה]

הצעות המשתתפים במכרז יכללו:
– שם מלא, טלפון ואימייל, ומי אתם
– הצעת מחיר (בכסף כנגד חשבונית, או בשווה ערך, כמו לינק מחדר 404 שיעשה לכם נעים ב-SEO וכד’).
– הערכת זמן ריאלית לביצוע הפרויקט

את ההצעות נא לשלוח ל-404proj@room404.net. אנא, אל תבזבזו את זמני, שלחו הצעה רק אם יש לכם זמן, סבלנות ויכולת לבצע את הפרויקט.

אקטיביזם נגד קווי האפרטהייד החרדיים

קווי האפרטהייד הם קווי מהדרין של אוטובוסים (ציבוריים) בהם אוסרים על נשים להיכנס מהכניסה הקדמית ולשבת בכסאות הקדמיים. מחר תהיה פעילות נגדם. מתוך הפייסבוק של ח”כ ניצן הורוביץ (מרצ):

המאבק על החופש במרחב הציבורי עולה שלב. ביום ראשון יעלו פעילים ופעילות על אוטובוסים בירושלים שבהם קיצונים חרדים דורשים הפרדה בין גברים ונשים, ובהם נשים נדרשות לשבת מאחור. מדובר בתחבורה ציבורית, שכולנו מממנים. לא נשלים עם השפלה של נשים או של כל ציבור אחר. ירושלים איננה טהרן. כולכם מוזמנים להציף את הקווים המשפילים: קווי אגד 1א’, 3, 2, 10, 15א’, 40, 49א, 56.

אחד המגיבים מדווח שהאפרטהייד זלג גם לרחובות ירושלים:

BHOL

טיפ מלורן איפסום: לא מעלים אתר לפני שהכל מוכן, במיוחד אם זה השירות שאתם מוכרים

הכי לא כיף לצחוק על עסקים קטנים וחמודים, אני תמיד מעדיף לתת ביס בעכוזו של איזה תאגיד מטונף. אבל סטודיו אינק, נו, באמת. אתם מקימים אתרים ויוצרים תוכן ללקוחות. כלל גדול בתורה: לא מעלים אתר לפני שהוא מוכן, ולא משאירים לורם איפסומים והוראות בתוך האתר.

להכניס לינקים:

ink insert link marked

לוקליזציה או לוקאליזציה? ושמא לוקאליזציה אייטם 1?

ink insert item marked

(הלשין: אסף אביר)

זה יכול לקחת גם שנה שלמה

בדיחת רופאי שיניים: אחד בא לרופא שיניים לטיפול שורש. הרופא אומר לו שזה יעלה 1500 שקל. מה 1500 שקל, מתעצבן המטופל, זה כולה עשר דקות עבודה. אם אתה רוצה, משיב הרופא, זה יכול לקחת גם שעה.

מודעת פייסבוק לטיפול שיניים ממש ארוך:

טיפול שיניים 24 שעות 365 ימים בשנה

מירוץ החימוש: זה ייגמר בבכי תמרורים

חימוש תמרור בשדרות בן ציון, תל אביב. צילום: עידו קינן, cc-by-sa

הרחובות בוערים, וכמו שאמרו טייכר וזרחוביץ’, היום כשמבקשים ממך סיגריה ואתה אומר שאין, עושים עליך חיפוש. ברוח זו, אלמוני חימש את הדמויות שבתמרורים בכלי נשק קרים וחמים. האלימות ברחובות מעולם לא נראתה סקסית כל כך.

חימוש תמרור ברחוב בורוכוב 17, תל אביב. צילום: עידו קינן, cc-by-sa

חימוש תמרור בשדרות רוטשילד, תל אביב. צילום: עידו קינן, cc-by-sa

חימוש תמרור ברחוב ביל"ו, תל אביב. צילום: עידו קינן, cc-by-sa

חימוש תמרור ברחוב החשמונאים, תל אביב. צילום: עידו קינן, cc-by-sa

חימוש תמרור בשדרות בן ציון, תל אביב. צילום: עידו קינן, cc-by-sa

ועוד אחד, כנראה לא מאותה סדרה, שאיתן שלו צילם לפני שנתיים:
חימוש תמרור ברחוב יחיאל, תל אביב. צילום: איתן שלו
__________________________________________
• מן הארכיב: שיבוש רמזורים

גלעד שליט: שגיאה ומפית

מפית במסעדת בארכה בגדרה (צילמה: תמר עילם גינדין).
gilad shalit napkin

שלט שגוי כתיב ברחוב פרופסור שור בפתח תקווה (צילמה: יונית חגואל).
gilad shalit spelling mistake, photo by yonit haguel

להזמנות חייגוגל: פרסום מחרוזת חיפוש במקום טלפון או כתובת אתר

מודעה עם מספר טלפון או כתובת אתר? פחחח, מי יכול בכלל לזכור מחרוזות כאלה ארוכות. עסקים קטנים משקיעים ב-SEO ושולחים את הלקוחות הפוטנציאליים לחפש אותם בגוגל. השיטה נצפתה בין השאר בפרסומות ברדיו אזורי (“המחבת הבריא”, השגיאה במקור), כרזות (“הקלד בגוגל כנס 50 אורט כפר סבא”) ואפילו בעלון החזרה בתשובה (“יש לך גוגל בבית?”, נשאלה תינוקת-שנשבתה לפני שקיבלה רשימה של שמות אתרים בלי כתובות). אחד מהמפרסמים הללו הוא השרברב ארז גרינברג (43), שעל הטנדר שלו תמצאו את הסלוגן “‘פותר הבעיות’ חפש בגוגל”. אתרו נמצא, כמובן, בראש תוצאות חיפוש הביטוי “פותר הבעיות”. הנה הסיפור ב”כלכליסט” >>

שלט פרסומת בכפר סבא - "הקלד ב-GOOGLE כנס 50 אורט כפר סבא והירשם לכנס". צילום: עידו קינן, cc-by-sa

טנדר עם הסלוגן "'פותר הבעיות' חפש בגוגל". צילום: דורי בן-ישראל, מזבלה

המודעה הבאה, שצילמתי בתחנת רכבת, לוקחת את הסיפור צעד קדימה. רשת מכללות מעוף לא קוראת ללקוחות הפוטנציאליים לגגל “התחייבות לציון 90 בבגרות”: היא מגגלת זאת עבורם, ומציגה במודעה את עמוד התוצאות הראשון.

100_1811

גם אם נתעלם מתביעת הפרת סימני המסחר שהחברה אולי תחטוף מגוגל, צריך לזכור שכשאתם עושים קמפיין על מחרוזת גוגל, אתם תמיד לוקחים סיכון שמישהו עם כישורי SEO טובים יותר יגנוב לכם את הפוקוס. גולש בשם “צחי ק” כתב באתר “מאמרים”:

לאחר שקראתי מספר מאמרים בעיתון מקומי פתאום תפסה את עיניי פרסומת שקצת הציקה לי והיה כתוב בה כך:
“שימו לב: גוגל עשה את העבודה בשבילכם מבין כל מכוני ההכנה לבגרות רק רשת מכללות *** מתחייבות לציון 90 בבגרות” וצירפו תמונת מסך של מנוע החיפוש גוגל בו הם מופיעים ראשונים בביטוי ” התחייבות לציון 90 בבגרות!” מי שקצת מבין בקידום אתרים יכול להתעצבן בקלות מכיוון שאין כל בעיה לקדם אתר בביטוי כל כך ארוך שאף אחד לא מחפש ובעל ציון רלוונטיות נמוך.. עקב כך לקחתי על עצמי להרים אתר ולקדם אותו באותו הביטוי “התחייבות לציון 90 בבגרות!” לאחר יומיים שבאתר היה באוויר וקישור אחד נכנס (ועוד מחתימה בפורום) האתר הגיע למקום השני ועבר את התוצאה של המכללה אני מתעתד להגיע למקום הראשון בעוד שבוע-שבועיים ולהוכיח למכללה שהיא לא יכולה לפרסם מצג שווא ולשקר על הציבור שמחזיק מגוגל כאילו והיה בורא עולם..
האם אני צודק במאבקי? נראה לי כן.. אם הינכם רוצים לעזור בפרוייקט הנ”ל אשמח אם תכניסו גם אתם קישורים בכל מקום אפשרי תחת הביטוי:
התחייבות לציון 90 בבגרות! ולקשר לכתובת http://bagrot.berale.biz
באתר הנ”ל תוכלו גם לראות את הפרסומת המדוברת.

הפצצת הגוגל הצליחה: bagrot.berale.biz הוא כעת התוצאה הראשונה לחיפוש הזה. צחי ק אינו גולש תמים שרוצה להוכיח את מכללת מעוף: האתר שקידם הוא כעת מגרש חניה לפרסומות למכללות ובתי ספר. הטקסט שלו הוסר מאתר “מאמרים”, אבל את המכה שלו הוא כבר עשה.

90 bagrut detail

לדף הבא →