אוף, באג (קריאה לעזרה)

אני בעריכה של פוסט, ולפתע מתחיל ריפרוש ואני מקבל עמוד שכל מה שרואים בו זה את כפתורי העריכה:

באג וורדפרס

פרטים טכניים: קרה לי בפיירפוקס 3 (אבל לא באקספלורר 6), וגם לפני ששדרגתי לוורדפרס 2.7.

מישהו נתקל בדבר כזה?

[עדכון] לטובת מי שנתקל בבעיה הזאת, היא נובעת מנוכחות של Firebug, והדרך להתמודד איתה היא לנטרל את פיירבאג עבור הדומיין של הבלוג [\עדכון]

מי המתופפים האלה?

בהפגנה שארגן ארגון “גרעיני תרבות” “גרעיני אמנויות” נגד תופעת האח הגדול השבוע, ההופעה הראשונה היתה של להקת מתופפים לבושים אוברולים כתומים ומסכות פנים לבנות. מישהו יודע את שם הלהקה?

[עדכון] קוראים להם ג’ננה. תודה. [\עדכון]

עזרה: (1) מסעדת אוליגרכים; (2) נייר לפולארויד

1) ביום שבת שעבר (13/12) שודרה בחדשות ערוץ 2 כתבה על “מסעדת אוליגרכים חדשה” (לא הצלחתי למצוא באתרי קשת/רשת, החיפוש בהם גרוע). מישהו יודע באיזו מסעדה מדובר?

2) איפה משיגים נייר צילום למצלמת פולארויד? בפלאש מוב מגדל האופרה היה צלם עם פולארויד — אם הוא קורא את הבלוג הזה, שייצור קשר בבקשה. [עדכון] פילם לפולארויד מוצאים בפוטופילם, אלנבי 84. אם יש עוד מקומות, ספרו בטוקבקים, נעשה פה מדריך לטובת המגגלים.

תשובות בטוקבקים או באימייל. תודה.

הפונט של ציפי לבני (משימה לקוראים)

מישהו יודע איזה פונט שימש לכרזה הזאת? מישהו יודע איפה מורידים אותו? ומישהו יכול אולי לשלוח PSD שהטקסט כבר כתוב בו בפונט הזה? ת”ד 404. תודה.

יחצני סרטים, השמיעו קול

הוזמנתי להקרנת עיתונאים של “לקרוא ולשרוף” של האחים כהן. עדכנתי את היחצנית שהזמינה אותי שאני כבר לא עובד בכלכליסט ושמעולם לא סיקרתי/ביקרתי קולנוע, כך שאני אכתוב על הסרט רק בבלוג, ורק אם יהיה לי מה לכתוב עליו. היא אמרה: “הוזמנת כבלוגר, ונשמח לראות אותך ככזה מחר”. אז הלכתי, וצפיתי בו בתשע לפנות בוקר באולם כמעט ריק.

לא אהבתי את הסרט (הדעות בסביבה שלי מעורבות). יש שם איזה משל על היהירות של המעצמה האמריקאית הנרקבת ועל הניו אייג’יזם ועוד דברים שבטח פספסתי, אבל אין שם את הניצוץ שליווה את המסרים המרתקים של ביג ליבווסקי, למשל. וזהו, בעצם: אין לי הרבה מה לכתוב על הסרט, אני לא מתמחה בקולנוע, ולכן אני לא מתכוון יותר לקבל הזמנות להקרנות עיתונאים, כי זה לא יהיה כלי עבודה עיתונאי לגיטימי אלא צ’ופר שלא ראוי שאני אקח.

ובאותו עניין: אתר שהתחיל לפרסם סקירות וביקורות סרטים מעוניין ליצור קשר עם המפיצים כדי להתחיל לקבל הזמנות להקרנות עיתונאים. אם אתם מפיצים, יחצנים של מפיצים או מכירים כאלה, צרו קשר בת”ד 404, וציינו על גבי המעטפה “movie-pr”. תודה.

ניו יורקר, שינקינר (בקשת עזרה)

רכבת ושלושה אוטובוסים הובילו את התמונה הזאת מבנימינה (הבית של חברה שלי דאז) לרחובות (הבית שלי דאז), כשממש ליד ביתי הזכוכית נשברה. זככתי אותה מחדש עם זכוכית לא מבריקה (יותר אלגנטי, יותר יקר), והיא נשברה שוב כשהעברנו אותה לאחת הדירות בתל אביב. עכשיו היא תלויה בדירה הנוכחית שלי, בלי זכוכית. התמונה היא “View of the World from 9th Avenue”, איור של סול סטיינברג לשער של הניו יורקר בשנת 1976, שמראה את ניו יורק כמרכז העולם, וזהה בגודלה לשאר ארה”ב ולשאר העולם.

במינימרקט שורצקי בשינקין יש גירסה שינקינאית של הציור. אני לא יודע מי יצר אותה, אבל אני חושד שהחתימה המקושקשת בתחתיתה היא של הקריקטוריסט עמוס בידרמן, אז אולי היא היתה בהארץ, או, יותר מתאים, בהעיר או בחדשות (שמתם לב, אגב, לתמה הגנרית בשמות העיתונים של שוקן?) אם מישהו יודע פרטים מדוייקים, אשמח לשמוע.

ובבלוג תודעה כוזבת אני מוצא שתי ואריאציות ישראליות נוספות, שער ספרו של יצחק בן-נר שאויר על ידי חוליה פיליפונה ארז, והשער של טיים אאוט תל אביב ממלחמת לבנון, רעיון של העורך דאז אמיר בן-דוד וביצוע של הגרפיקאית אולגה פרילוצקי.

מיהו האח הגדול? (משימת SEO)

שחר כותב בבלוג תודעה כוזבת:

פעם די היה בצירוף המלים הזה, האח הגדול, להעביר צמרמורת, לעורר פחד ורתיעה מעתיד אפל.

אבל עכשיו הערך הויקיפדי של 1984, התוצאה הראשונה שקשורה למשמעות המקורית של הצירוף, מופיע רק בעמוד התוצאות השני[…] בחיפוש האח הגדול בגוגל […].

ככה יוצא שצירוף המלים הזה שוב מעביר צמרמורת, מעורר פחד ורתיעה מעתיד שהוא אולי הרבה פחות אפל אבל נראה מפוקפק יותר מרגע לרגע.

אז לא, אין לי עניין להיכנס עכשיו לדיון עקר סביב האח הגדול ומשמעויותיו התרבותיות, אבל יש איזה עניין פעוט שמן הראוי לתקן אותו. זכותו המלאה של כל אדם לצפות בהאח הגדול. גם אני כבר ראיתי לא מעט דקות, אני לא מתכוון להתבייש בזה, לפחות לא יותר מידי.

ועדיין, מן הראוי שכל ילד שיחפש את האח הגדול בשבועות הקרובים יקבל במקום הראשון את הערך הויקיפדי המדובר.

אני לא בטוח שבלוגרים יכולים לקבוע מי יעמוד בראש עיריית תל אביב. אני אפילו לא בטוח שהם יכולים לקבוע את התוצאה הראשונה בחיפוש האח הגדול. אבל נדמה לי שיש להם יותר סיכוי לעמוד במשימה השנייה.

כל מה שצריך זה לכתוב משהו, אפשר גם על התכנית, ולדאוג לקשר את הצירוף האח הגדול למקום הנכון, למען הסדר הטוב.

(נכון לעכשיו, התוצאה הראשונה היא “האח הגדול ישראל – אתר מעריצי תוכנית האח הגדול“, והשנייה היא הערך הוויקיפדי; האתר של קשת, זה שהוציא קומוניקט מלא גאווה על הקריסה שלו כי וואי-וואי-וואי-כמה-שנדירביליון-גולשים-נכנסו-אלינו-בבת-אחת-אתם-לא-מאמינים-בכלל-יא-רבי-שמעון במקום להתבייש שנכשל בתפקידו האינטרנטי הבסיסי להיות זמין, מגיע רק למקום השישי).

שאלה באתיקה בלוגרית

מה דעתכם: בתור פעיל (בהתנדבות מלאה) ב-CityDov, הקבוצה האינטרנטית למען בחירת דב חנין לראשות עיריית תל אביב יפו (אשר לא הוקמה, לא מופעלת ולא ממומנת על ידי חנין או אנשי תנועת עיר לכולנו, אלא על ידי חברים ומכרים שלי מהחיים ומהאינטרנט), האם עלי להימנע מלכתוב כאן על דברים מעניינים שאני מגלה על הפעילות האינטרנטית של רון חולדאי וסיעת תל אביב אחת? ואם עלי להימנע, מה אני צריך לעשות עם המידע שאני מוצא או שמגיע לידי – לפרסם אותו ב-CityDov? להעביר אותו לעיתונאים רלוונטיים? לזרוק לפח?

ג’יפקלדת

[עדכון: ג’יפקלדת נוספת אחרי הקיפול]

רועי כתב לי:

אני רוצה לפנות לעולם עם בקשה: לקחת סרגל ולהסיר את מקש הרווח במקלדת. מצלמים את הג’יפה מתחת, ומחזירים ת’מקש. אפשר כמה מקשי אותיות במקום הרווח, כי ברווח יש איזה מנגנון קפיץ שעלול להקשות בהחזרת המקש. האם תעביר את הבקשה שלי אל תושבי העולם?

למה, שאלתי, וגם דרשתי: קשוט עצמך ואחר כך קשוט אחרים. הוא שלח תמונה של המקלדת שלו והסבר:

אתה יכול לשאול למה, אני לצערי לא יכול לתת לך תשובה. זה יותר לראות אם יש יותר מלוכלך ממני. אני למשל אוהב לפצח גרעינים מול סרטים שאני רואה במחשב, ולפעמים קורה שהסרט משעמם אז אני מתחיל סתם להחדיר קליפות בין מקשי המקלדת. אני כבר מזהיר אותך, מדובר בתמונה סופר NSFW. המקלדת בת 5 בערך. נוקתה באופן יסודי פעם אחת.

המקלדת המגעולה אחרי הקיפול.
להמשך קריאה

סיי צ’יז!

המגיב אלון מגלה שהחיפושים הפופולריים ביותר ב-msn ישראל ביום שלישי בצהריים היו “ולדימיר פוטין” (המלחמה בין רוסיה לגאורגיה), “מייקל פלפס” (שחיין באולימפיאדה) ו”גבינה צהובה” (אוטוטו ארוחת צהריים?).

ביום שלישי בערב: “ט”ו באב”, “שחר צוברי”, “טוב טוב הגמד” (??!)

מה שמיד מעלה שתי משימות אפשריות:
1) לעקוב אחרי החיפושים הפופולריים ולדווח לי, עם צילומסכים, על חיפושים משונים נוספים.
2) לנסות להריץ מחרוזת החיפוש מצחיקה לראשות הרשימה בכל אמצעי חוקי אפשרי. יש לכם רעיון?

מן הארכיב:
מחאה בחיפוש: אולמרט הביתה
מחאה בחיפוש: שרון מפקיר את פולארד
מחאה בחיפוש: העם נגד תום אבני
מחאה בחיפוש: מי מתנכל לארז פילוסוף?
מחאה בחיפוש: דפי זהב קמצנים

לדף הבא →