שישבת: מה קורה למי שעושה לייק לוועד העובדים, אקטיביזם נגד הרכבת הקלה וכל הקווינים בטוויטר

Some Like it HOT

ועד הטכנאים של הוט, שבו חתומים כ-340 עובדי חברת הבת “הוט טלקום”, כתב ביום חמישי בדף הפייסבוק שלו: “לאחרונה, אנו עדים לתופעה של התנגדות הנהלה לתגובת ‘לייק’ של עובדים לפוסטים של הוועד. ההתנגדות מתבטאת ביצירת קשר עם העובד ובבקשת הסרת ה’לייק’. תופעה זו הינה בגדר פגיעה בחופש הביטוי ובזכות להתאגדות ואנו קוראים להנהלה להפסיק בניסיון ההפחדה ולתת לעובדים להתבטא בחופשיות. עדכנו אותנו במידה והתופעה ממשיכה”. מהוט נמסר בתגובה: “הטענות מופרכות”.

הוט ניסתה לפגוע בזכות ההתארגנות של העובדים, קבע בדצמבר בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, שאסר על החברה להמשיך בנוהג זה. ביה”ד קבע כי “נוצר רושם שהוט עושה ככל שביכולתה למנוע הקמת ועד עובדים בחברה”, וכי “הפעולות שנקטה הנהלת HOT כדי למנוע את ההתארגנות, כגון זימון העובדים לשימוע, חרגו מכל פרופורציה ויש בכך משום אמירה שהיא מעבר לזימון לשימוע”. מאידך, בחודש שעבר דחה ביה”ד את בקשת ההסתדרות להכיר בה כארגון יציג של טכנאי הוט, בקבלה את עמדת הוט שלא מדובר ביחידת מיקוח נפרדת, אלא ב-340 עובדים בלבד מכ-5000 עובדי הוט. ביה”ד קבע כי “לא הוכח שליחידה המדוברת [הוט טלקום] קיים אינטרס ייחודי כלשהו, שונה מזה של כלל עובדי מערך השירות הטכני שאינם עובדי הוט טלקום”.

בשנה שעברה הגישה עובדת מרכז השלטון המקומי תביעה על פיטורי לייק. לטענתה, העילה לפיטורים היא לייק שעשתה על סטטוס בפורום “קידום נשים בישראל”, שבו דנו בהתנהלותן של “מנהלות ביצ’יות”.

הרכבת תקלה

ההתעמרות של פקחי הרכבת הקלה בנוסעים, כמו קנסות למי שלא הצליחו להעביר כרטיס בגלל עמדת כרטוס תקולה, הרגיזה את עידו נווה, אקטיביסט עם מצלמה. הוא עלה לרכבת וקרא לנוסעים לעמוד על זכותם לא לציית לפקחים שלא מחזיקים בתעודה מזהה, כשהוא מחלק עותקים של החוק לכל דורש. בסופו של דבר הפקחים ברחו.

חייבים לדבר על קווין

קרה לכם שניסיתם להירשם לשירות אינטרנטי עם שמכם הפרטי והוא היה תפוס? ואז ניסיתם שםפרטי1, שםפרטי2 והלאה, ורק בשםפרטי2907 היה פנוי? בטוויטר יש מסורת של “מעקב יום שישי” (Follow Friday), שבה ממליצים על פרופילים מעניינים למעקב. משתמש הטוויטר cheesegod69, ששמו מאט, כתב ביום שישי אחד “Follow the Kevins”, ומאז, כמו שהוא סיפר לגוקר, “כל שישי בבוקר, אני מסמן כמה יוזרים ששמם מתחיל בקווין שאני יכול להכניס בציוץ אחד”. הוא התחיל עם kevin1, והיום הגיע ל-kevin401. לדבריו, “התגובות היחידות שאני מקבל הם מקווינים שרוצים להיכלל. אם שם המשתמש שלך הוא קווין ומספרים אחריו, אני אגיע אליך בסופו של דבר”.

הניסוי הפך את מאט למומחה לקווינים בטוויטר, והוא מספר: “רובם נראים כמו ספאמבוטים, למרות שאני לא מצליח לתפוס איך אוסף של חשבונות עם שמות כמו קווין127 שמצייצים דברים כמו ‘mwtjtj’ מכניסים כסף למישהו”.

זה לא תחביב הביזארשת היחיד של מאט, שהוא אחד ממפעיליו של טאמבלר הפאנפיק של סוס הספאם של Horse ebooks.


הסיפורים סופרו בפינת האינטרנט בתוכנית “שישבת עם אסף ליברמן” בגל”צ

לבכות לך, יובל דיין | ועוד מערכונים בתוך הקנקן

פוסט של איל גבע

כמו כל שישי ב-2:00 בלילה יש תכנית של “בתוך הקנקן”! וכמו כל שבוע גולשי חדר 404 זוכים להאזנת טרום בכורה בלעדית.

בתכנית הלילה נראה כמה חשוב שיהיה לך למי לפנות ברגעים הקשים ולדבר איתו על הכל.

וגם שלפעמים אי אפשר לסמוך על האנשים הקרובים אליך. אפילו לא להשאיר אותם לבד בחדר:

וכמובן, אי אפשר להעביר תכנית בלי יומן חדשות שיעשה לנו קצת סדר בחיים ויגיד לנו על מה לחשוב. והפעם הוא טראגי ומרגש במיוחד, על פרישתה של יובל דיין מד’ה ווייס.

כל הקטעים האלה ועוד ישודרו הלילה וכל שישי ב2:00 בלילה בגל”צ! אז למה אתם מחכים? אה, ל-2:00 בלילה.

אל תאזינו לקנקן אלא למה שבתוכו.


“בתוך הקנקן” היא תוכנית המערכונים של סמ”ר איל גבע, רב”ט אמיר גליקמן וצוות המורכב אך ורק מחיילים בסדיר שרוצים לעשות שטויות בזמן שידור ציבורי. בתוך הקנקן בפייסבוק, באייקאסט

מחאת האוהלים חוזרת ועוד מערכונים

פוסט של איל גבע

עוד האזנת טרום בכורה מרגשת ובלעדית למערכוני “בתוך הקנקן”, הדבר הכי מצחיק שיש ברדיו, או בכלל, כולל דברים שאין אותם. התוכנית המלאה הלילה, ובכל יום שישי, בשתיים בלילה. השבוע נעסוק גם בנושאים חשובים לאללה. ביומן חדשות, או משהו כזה. למשל, מחאת האוהלים, שמענו שהיא חוזרת, או משהו כזה.

עוד מנושאי התרבות שנעסוק בהם הם הפסטיבל השביעי למוזיקה קלאסית, שמנסה למתג את עצמו מחדש ולפנות לקהלים חדשים.

בפינת הדוקומנטרי השבוע, תיעוד מזעזע, חייו של מכור לאחד הדברים הקשים הידועים לאנושות.

ונתעסק בחיי היום יום השוחקים והבחירות הגורליות שכולנו עושים.

הקיצר, תאזינו לנו בשתיים בלילה לשעה של מערכונים ודברי קישור. ותזכרו, אל תאזינו לקנקן, אלא למה שבתוכו.


“בתוך הקנקן” היא תוכנית המערכונים של סמ”ר איל גבע, רב”ט אמיר גליקמן וצוות המורכב אך ורק מחיילים בסדיר שרוצים לעשות שטויות בזמן שידור ציבורי. בתוך הקנקן בפייסבוק, באייקאסט

עורכת ההומפייג’ של ynet שנאבקה בפיטורים הודיעה על פרישה

אראלה גניסלב, עורכת דף הבית של ynet מזה 12 שנה, הודיעה היום על פרישה באימייל לעובדי האתר. גניסלב היתה אחת מעובדי האתר שזומנו לשימוע לפני פיטורים ונאבקו נגד הפיטורים בטענה שאלו נעשו על רקע פעילותם לאיגוד העובדים בארגון העיתונאים החדש. גניסלב כתבה היום במכתבה לעובדים:

לא חשבתי שככה זה ייגמר, אבל זה המצב. ואחרי הכל, גם חודשיים מחורבנים לא יכולים למחוק 12 שנה של עבודה מרגשת ומספקת.

לא תמיד היה מרגש ומספק, לפעמים היה משעמם ומעצבן, אבל תמיד ידעתי שעוד יבואו ימים של עניין, של קורת רוח, של חדוות יצירה, של כותרת פצצה, של שיחות מרתקות עם אנשים, של ויכוחים מחכימים, והכי הכי – של הזדמנויות לעשות את הדבר הנכון ולדעת שאנחנו משפיעים, ולטובה.

עברתי כאן חתיכת חיים, שלאורכה התעצב ה”אני מאמינה” העיתונאית שלי, שיבה זרקה בשערי, ילדיי הפכו מתינוקות לנערים, חליתי והבראתי, צחקתי ובכיתי, אהבתי ואהבתי פחות, למדתי ולימדתי, טעיתי – למרות שאני צודקת כרגיל, הברקתי בכותרות ופישלתי במשניות, העליתי לסטריפ והורדתי לטיזר, רבתי עם המסחר ומסחרתי את הריב, ראיתי עובדים יקרים באים והולכים, לקחתי חלק בהקמה של משהו חדש וגדול ומסעיר וחזיתי בו צומח, עשיתי חברים אמיתיים, וגם צעקתי, פגעתי והתנצלתי. ואם אני עדיין חייבת התנצלות למישהו – אני מתנצלת.

היו שלום, ואם יורשה לי, משאלה עם קצת פאתוס: שמקצוע העיתונות יהיה מקצוע שבעליו גאים בו, מבינים את חשיבותו ואת גודל השליחות, ויילחמו על דמותו. ושיעבדו בו בני אדם.

אראלה

אף שארגון העיתונאים זכה בעתירתו לאפשר לגניסלב וליהונתן זילבר (גילוי נאות: חבר והעורך שלי) להגיש תצהירים לגבי פיטוריו/התפטרותו של כתב הכלכלה תני גולדשטיין, גניסלב לא הגישה תצהיר ולא הגיעה לדיון אתמול (ד’) בבית הדין לענייני עבודה. ב”העין השביעית” נכתב אתמול:

אפשר רק לשער כי גניסלב, שככל הידוע לא חזרה לעבוד ב-ynet, הגיעה בימים האחרונים להסדר פשרה עם הנהלת האתר. בדרך כלל במקרים כאלה העובד מקבל פיצויים, לעתים אף פיצויים מוגדלים, כשהציפייה ממנו היא לא לחשוף מידע שהגיע אליו בתוקף עבודתו בארגון. עם זאת, קשה להעריך עד כמה עדותה של גניסלב היתה יכולה להשפיע על מהלך משפט זה, שמתמקד בנסיבות הפסקת עבודתו של עיתונאי אחד.

שתיקתה של גניסלב בתיק גולדשטיין, ושתיקתה בכלל אחרי שעזבה באופן כה דרמטי את תפקידה ב-ynet, עודדה מן הסתם את הנהלת האתר להגיע עימה להסדר מוסכם. מבחינתה של גניסלב, סיום מסודר של עבודה תוך פיצוי נאה הוא פתרון זריז ובטוח לעומת אפשרות של הליכים משפטיים שעלולים להימשך שנים בלי כל ודאות לאן יובילו. אך להכרעתה של גניסלב גם צלע שלישית – ארגון העיתונאים בישראל: הוא הפסיד את אחד הקלפים החזקים ביותר שהיו לו. שכן, כאשר נעשו מאמצים לגייס עובדים באתר לארגון החדש, שמה של גניסלב היה מעין תמריץ ותעודת ביטוח. יציאתה בטרם עת מהמאבק על ארגון עיתונאי ynet מלמדת את העובדים הזוטרים באתר, ואת העובדים הזוטרים בכל כלי התקשורת בישראל, לקח עגום.

תשלום חשבון חשמל בטכנולוגיית הדאבל-קליק

רוצה לשלם חשבון חשמל? הקלק כאן:

אנחנו לא משוכנעים שבאמת התכוונת לזה. תקליק שוב, הפעם עם יותר כוונה ורגש:

החשבון של חברת החשמל: 3.5 > 11

הלשין: שילה אסנפי.

אין סוסים שמדברים

“כל דבר שתוסס!”, צהל בטוויטר הסוס של Horse ebooks, שפעיל שם מאז אוגוסט 2010 ויש לו למעלה מ-50 אלף עוקבים. זה לא מספר מבוטל, בטח שלא כשמדובר בפרופיל ספאם שפולט משפטים וחלקי משפטים חסרי הקשר מספרים על סוסים וממקומות אחרים, ושכל מטרתו היא לקדם את horse-ebooks.com, חנות מקוונת למכירת ספרים דיגיטליים על סוסים, ולינקים נוספים של תוכניות שותפים שמכניסות כסף לאדם שמפעיל אותו.

אומת הרשת, שכנראה לא קיבלה פוני כשהיתה ילדה, אימצה בחום את הסוס המדבר. סטטוסים נבחרים לוקטו באתר ההומור Something Awful ובאתר הוויראלים BuzzFeed. ברטון דוראנד מפרסם סטריפ קומיקס בשם Horse_eComics שמבוסס על סטטוסים של הסוס, שני אנשים כותבים לו פאנפיק – יצירות שמעריצים של יצירה כותבים בהתבסס על דמויותיה וקווי העלילה שלה, והוא זכה גם לסיקור במדור הטכנולוגיה של הניו יורק טיימס. תליון Horse ebooks יכול להיות שלכם תמורת 35$, ויש אפילו חיקוי ישראלי, Haemori_ebooks, שמתבסס על ציטוטים מהבלוג “ארץ האמורי“.

אדריאן צ’ן, כתב הטכנולוגיה הפורה של גוקר, חפר ואיתר את האיש שמאחורי הסוס (לא לפני שקיבל איומים ספק-משועשעים על חייו מגולשים שלא רצו שהסוד ייחשף): אלכסיי קוזנצוב, מפתח אתרים בן 30+ מהעיר טולה ברוסיה. קוזנצוב, חשדן כרוסי שיודע מה טוב לו או מודע לנחיצות המעטה המסתורי בקרב המעריצים, סירב להתראיין. בציוץ שפרסם שבוע וחצי לפני הפרסום, ספק בעצמו ספק באמצעות בוט, נכתב באנגלית שבורה: “תקשיבו. אני לא גורו. אפילו”.


התפרסם במקור במדור fi בגליון מרץ 2012 של מוסף פירמה של גלובס

חיפשתם את הוט בגוגל? סליחה תקלה

התוצאה הראשונה לחיפוש [HOT] בגוגל*: האתר הרשמי, עם הטייטל “HOT – סליחה, תקלה”, מדווח דן מלמד. כנראה שהאתר אונדקס כשזה היה הטייטל של העמוד, ולא התעדכן מאז.

* google.co.il אחרי לוגאאוט משירותי גוגל.

אנחנו לא שונאים אתכם, אנחנו לא רוצים מלחמה, שנה טובה!

פוסט של תמר עילם גינדין

מהנעשה באיראן. קליק לארכיון המדור

בראש השנה פרסמתי בבלוגי את תרגום ברכתם של תומכי האיתאללה כאט’מיני ברוג’רדי לעם היהודי לרגל השנה החדשה. הבלוגר ריצ’רד סילברסטיין ראה, פרסם בבלוגו “תיקון עולם”, ובסוף כתב:

בין ההשמצות הבלתי פוסקות של שני הצדדים – האיראני והישראלי – זה נגד זה, מרענן לקרוא שהסובלנות לא מתה. אילו רק היו בישראל דעות כה מתחשבות ואמיצות של רבנים.

אני מאוד לא מסכימה עם סילברסטין. פניתי לרב אבי גיסר, רב היישוב עפרה וראש מנהל החינוך הדתי. הוא הרים את הכפפה בשמחה וכתב לעם האיראני את היפה בברכות לראש השנה שלהם, הנורוז, שמצויין היום. הרי היא לפניכם, במקור, בתרגום לפרסית ובתרגום לאנגלית.

לבני העם האיראני הגדול והמכובד

יברך אתכם הא-ל בכל ברכותיו וישלח לכם שמחה וחירות לשנה חדשה ומאושרת בחג הנורוז הזה יום ראש השנה של בני עמכם.

כמוכם, גם העם היהודי מציין את ראש השנה הלאומי שלו בראשית האביב. תורת ישראל קובעת כי האביב הוא זמן הפריחה לכל הערכים האנושיים והלאומיים, ואנו מצווים לחגגם מידי שנה בשנה. לב חגיגות האביב הוא חג הפסח שהוא חג החירות. ביום זה נגאל העם היהודי ויצא מתחת ידו של דיקטטור משעבד במצרים העתיקה והפך מעם עבדים לעם חופשי. רק אחרי החירות הוא זכה לקבל מן האלוהים את התורה ולחיות את חייו הדתיים במלואם. שלמות דתית ואמונה טהורה הם נחלתם של בני חורין בלבד.

השעבוד והכפייה הם היפוכה של הרוח האנושית ומה שוויה של אמונה דתית ושל שמירת מצוות אם הרוח האנושית מדוכאת ועשוקה?

בני העם היהודי אינם אויבים לעם האיראני המכובד. העם האיראני הוא בעל מסורת מפוארת של כבוד לערכים אנושיים ומאבק לחירות ושוויון. המשימה המשותפת של שני העמים היא להמשיך בחתירה לשוויון, לחירות ולכבוד כל אדםאיש ואשה, צעיר וזקן. חירותן של נשים היא היא כבודן. חירותה של האשה היא הסימן המובהק לחברה הבוחרת בחיים ובשמחת חיים. האויב המשותף לשני העמים הוא כל שלטון וכל תנועה המשעבדת את הרוח האנושית ומשפילה את הנשים ואת החלשים ואת החריגים בשם הדת או בשם כל אידיאולוגיה מזויפת אחרת. בשם תורת ישראל ובשם רבנים רבים ואנשי חירות וכבוד רבים אני מברך אתכם לשנה של תקווה ושלום.

* הרב אברהם גיסר הוא מנהיג דתי וחינוכי בישראל. הרב עומד בראש קהילה גדולה ובראש מערכות חינוכיות שונות. הרב אברהם גיסר מאמין בחיי אמונה ושמירת מצוות מתוך בחירה חופשית וחופש ביטוי.

پیام تبریک و شادباش نوروزی خاخام آوراهام گیسر* به مردم شریف ایران

به یکایک مردم محترم و عزیز ایران.

خداوند شما را با تمامی برکات خویش مبارک کند و در این سال نو برای شما شادی و آزادی و همچنین خوشبختی و فرخندگی قسمت کند در این عید نوروز سال نو مردم شما.

ملت یهود نیز همانند شما ایرانیان سال نوی ملی خویش را در آغاز بهار جشن می گیرد. کتاب مقدس تورات اسرائیل می فرماید که بهار زمان شکوفه دادن تمام ارزشهای انسانی و ملی است و ما دستور داریم که هر سال از آن تجلیل کرده و به جشن بنشینیم و دل جشن های بهاری «عید پسح» است که جشن آزادی می باشد. در این روز ملت یهود در مصر باستان نجات یافته و از زیر یوغ دیکتاتوری که آنها را به بردگی کشیده بود رها شدند. آنها از یک ملت اسیر تبدیل به ملتی آزاد شده و تنها پس از این آزادی شایسته آن شدند تا کتاب مقدس تورات را از جانب خداوند دریافت کرده و زندگی تماما بر اساس دین را دارا باشند. مذهب و ایمان به مثابه یک کل مختص آزادگان است و ایمان مذهبی و تقید به دستورها و فرامین دینی چه ارزشی دارد آنگاه که روح انسانی تحت ظلم و ستم باشد؟

ملت یهود دشمن ملت محترم ایران نیست، ایرانیان دارای سنتی زیبا برای حرمت به ارزشهای انسانی و مبارزه برای آزادی و عدالت هستند. هدف مشترک دو ملت همانا تلاش برای برابری و آزادی و حرمت برای هر انسان اعم از مرد یا زن، پیر یا جوان است. حرمت به زنان همانا نفس آزادی ایشان است. آزادی زن وجه ممیز و نشانه جامعه ای است که زندگی و شادی را گزیده باشد.

دشمن مشترک هر دو ملت ایران و یهود هر آن حکومت و جنبشی است که روح انسانی را به بردگی و بندگی وا داشته باشد و زنان، ضعفاء و دگرباشان را به نام دین و یا به نام ایدئولوژی جعلی تحقیر می کند.

به نام کتاب مقدس تورات اسرائیل و به نام جمع عظیمی از خاخامها و مردمانی که پشتیبان آزادی و احترام هستند، به شما سال امید و صلح را تبریک و تهنیت می گویم.

* خاخام آوراهام گیسر یک رهبر مذهبی و فرهنگی است.

خاخام مسئول یک انجمن بزرگ و همچنین مربی امور آموزشی و تربیتی است.

خاخام اوراهم گیسر معتقد به زندگی روحانی و انجام فرامین خدا بر اساس حق انتخاب و آزادی بیان است.

To the people of the great and honorable Iranian Nation,

May the Lord bestow all his blessings upon you, and send you happiness and freedom for a happy New Year on this Nowruz holiday, your nation’s New Year’s day.

Like you, the Jewish people also marks it national New Year in the beginning of spring. The book of Law states that spring is the time of blossom for all human and national values, and we are commanded to celebrate them each and every year.

The heart of spring celebrations is Passover, which is the holiday of Freedom. On this day the Jewish nation was redeemed, escaped the yoke of an enslaving tyrant in ancient Egypt, and turned from a nation of slaves into a free nation. Only after attaining freedom, the nation was worthy of receiving the Law from the Lord, and live its religious life to the fullest. Religious wholeness and pure belief are the lot of the free only. Enslavement and coercion are the opposite of the human spirit, and what are religious belief and observing the commandments worth if the human spirit is oppressed and humiliated?

The Jewish people are not the enemy of the honorable Iranian nation. The Iranian nation has a glorious tradition of respect for human values and struggle for freedom and equality. The common mission of the two nations is to continue striving for equality, peace, and respect for every person – man and woman, young and old. Women’s freedom is their honor. A woman’s freedom is the distinct sign of a society that chooses life and joy in life. The common enemy of both nations is any government or movement that enslaves the human spirit and humiliates the women, the weak and the different in the name of religion or in the name of any other fake ideology.

In the name of the Torah of Israel and in the name of many Rabbis and people of freedom and honor, I wish you a year of hope and peace.

* Rabbi Avraham Gisser is a religious and educational leader in Israel.

The Rabbi is head of a large congregation and of various educational systems.

Rabbi Avraham Gisser believes in leading a life of belief and observing commandments out of free choice and freedom of speech.


ד”ר תמר עילם גינדין היא בלשנית איראנית. רוצים לשמוע עוד על הקשרים ארוכי השנים בין איראן והיהדות? ביום ד’ 28.3 ב-19:30 יושק ספרה “הטוב, הרע והעולם – מסע לאיראן הטרום אסלאמית” במוזיאון ארצות המקרא בירושלים. עילם גינדין כתבה יחד עם רז צימט על תגובות אומת הרשת האיראנית לבחירות לפרלמנט בגליון מרץ 2012.

הודעות לעיתונות – כך אני מבקש לקבל אותן

שולחים לי הודעה לעיתונות? אודה לכם אם תעשו זאת כך:

לשלוח הודעות לעיתונות רק באימייל (pr@kenans.net), לא בסמס, לא בפייסבוק ולא בהודעה פרטית בטוויטר.

תמצית ההודעה בשורת הנושא של האימייל, כך שאפשר להבין משורת הנושא אם ההודעה רלוונטית לגבי. שורת נושא טובה: “חברת פצקרשת משיקה אפליקציה לניהול אוגרים”. שורת נושא לא טובה: “הכרזה חשובה של חברת פצקרשת” – סביר שההודעה תלך לפח בלי שאפתח אותה.

פירוט ההודעה בגוף האימייל, לא במסמך מצורף. אני קורא חלק גדול מהאימיילים בסמארטפון ולא פותח שם מסמכים. אם ההודעה לא מופיעה בגוף האימייל אני בדרך כלל זורק לפח.

פרטי ההתקשרות בטקסט, לא בתמונה. אין לי כוונה לשבת ולהקליד מספרי טלפון כדי ליצור איתכם קשר, ושליחתם בקובץ תמונה לא מאפשרת לעשות קופיפייסט ולהדביק באנשי הקשר.

לא להציג כפנייה אישית הודעה שנשלחה למספר עיתונאים.

אם זו הזמנה לאירוע (מסיבת עיתונאים, כנס), פירוט מלא של הלו”ז בגוף האימייל, כולל שמות משתתפים, פאנלים וכיוצ”ב. אפשר גם במסמך מצורף, אבל בנוסף לפירוט בגוף האימייל, לא במקומו.

להזמנה לאירוע לצרף זימון קלנדר. הזימון צריך לכלול את נושא האירוע, מקום, תאריך, שעת התחלה וסיום, לו”ז מפורט וטלפון של איש קשר. זימון קלנדר אפשר לשלוח מאאוטלוק או מגוגל קלנדר.

לצרף מסמך וורד/פידיאף רק אם יש בו צורך. למשל: מסמך עם פסק דין בתיק שבו עוסקת ההודעה. אין צורך לשלוח שכפול של ההודעה שכבר מופיעה בגוף האימייל. אם נשלח שכפול, נא לציין זאת בגוף האימייל כדי שלא אקרא שוב במסמך את מה שקראתי כבר באימייל.

לצרף תמונות. בגודל סביר לפרסום ברשת, עם לינק להורדת הגודל המלא לפרינט.

לצרף סרטונים רק אם זה ממש הכרחי והסרטון לא ענקי. עדיף לינק לסרטון ברשת.

פולו-אפ על הודעה לעיתונות רק באימייל. בבקשה לא לסמס/להתקשר לשאול אם האימייל הגיע (הוא הגיע, הטכנולוגיה עובדת בהצלחה כבר ארבעים שנה). זה לא משפר את סיכויי הידיעה להתפרסם, להיפך.

לא התייחסתי להודעה לעיתונות ששלחתם? אין שום בעיה שתשלחו אותה שוב.

תודה.

לדף הבא →