כדורגל: תנועה מזרחית

כדורגל הוא הספורט היחיד שמשאיר את הידיים פנויות לעשות תנועות מגונות

– סטיבן קולבר, “The Colbert Report”

שאלה טכנית: הסרת ניקוד מטקסט

שָׁלוֹם רָב שׁוּבֵךְ, צִפֹּרָה נֶחְמֶדֶת (ביאליק)

יש דרך פשוטה להסיר את הניקוד בלי לעבור אות אות?

לשם שינוי, מחאה במסגרתה _כן_ צופים במונדיאל

הודעה שנשלחה לרשימת התפוצה ActLeft:

ח”כ ד”ר דב חנין (חד”ש) יצפה מחר בערב, ב’ 26.6,
במשחק המונדיאל יחד עם תושבי הכפר
הפלסטיני בלעין, במאחז שהקימו תושבי
הכפר על אדמותיהם שהופקעו לטובת התנחלות
מודיעין עילית. “הכפר בלעין מסמל את
המאבק השפוי והמשותף למען שלום אמיתי,
שפיות שאסור לוותר עליה במיוחד בימים
קשים אלה.”

קולה ומנטוס: ניסויים בתעופה

גירסה 1, גירסה 2.

מנטוס וקולה II: שוּעית ומצית

זוכרים את זאת ששתתה קולה, אכלה מנטוס והתפוצצה?

אני שמח להודיע שהיא שרדה, ועצוב לספר שהיא ממשיכה לקחת סיכונים.

מילים מילים: ואת משמעותן

פעם סיפרתי איך תקלה ביישום מיקרוסופטי הובילה אותי לחפש את שם היישום בגוגל, ולקבל בתוצאה הראשונה עמוד שמסביר מה גורם לתקלה ואיך מתקנים אותה, מה שאומר שהפייג’ראנק של מיקרוסופט לא משהו ו/או שהתקלה הזאת ממש ממש נפוצה.

עכשיו גיגלתי את המילה oeuvre כדי להקליק שם על definition ולקבל את הערך במילון Answers.com. אלא שגוגל הקדים אותי והביא בתוצאה הראשונה את ההגדרה המילונית של מרים-וובסטר, מה שכנראה אומר שזו מילה שהרבה אנשים נתקלים בה ולא יודעים את משמעותה.

מכירים עוד מילים, ביטויים וערכים, באנגלית או בעברית, שהתוצאה הראשונה שלהם במנוע חיפוש היא ההגדרה שלהם במילון/אנציקלופדיה/וויקיפדיה? טקבקו.

ישראבלוג: דרוש CC

אולי בהשראת תוסף ה-CC של מיקרוסופט אופיס, הבלוגר blut מבקש ממנהל ישראבלוג, יריב חבוט, לאפשר לבלוגרים לבחור רשיונות Creative Commons כחלופה ל”כל הזכויות שמורות”.

NiXi נסגרת!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

הקוראת לונג ג’ון מדווחת שניקסי נסגרה!!!!!!!!1111!!!!!.

למשקיעים זה שיעור בהיבריס, למתגבבים גילעד נס ולוט בערפל – אני מקווה ששמתם כסף על ההימורים המוצלחים שלכם, ולקוראי חדר 404 – פרידה עצובה מסדרת ההודעות לעיתונות היותר מוגזמות ומגוחכות שנראו בישראל.

הנה מזכרת מן הארכיב:

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2)
NiXi חוזרת!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NiXi בחרה ספק אינטרנט!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NiXi נפתח!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

במטותא, פראוליין רוצה לדעת אם יש לאדוני פין

טום אדוארדז, ראש קבוצת האסטרטגיה הגיאופוליטית של מיקרוסופט, נתן הרצאה על פאשלות רב-תרבותיות של החברה שגרמו לה למבוכה והפסדים כספיים. אחת הדוגמאות היתה שגיאת תרגום מביכה בגירסה הספרדית של חלונות XP, שם התבקשו המשתמשים לבחור בין המגדרים “לא מוגדר”, “זכר” ו”bitch”.

מה שהזכיר לי משהו מצחיק מוויקימאניה 2005, כנס הוויקיפדיה העולמי השנתי הראשון, שנערך בפרנקפורט בשנה שעברה. באי הכנס התארחו בחדרים משותפים באכסניית Haus der Jugend, ואחת השאלות בעמוד הרישום לכנס עסקה גם היא במגדר:

There’s no way to phrase this delicately, so we’ll come right out and say it: the Haus der Jugend wants to know if you have a penis that will scare women in the shower. Do you?
Yes
No

ביל מאהר באמזון: זה כדאי!

ניב הדס כותב בוואלה בעד התוכנית של ביל מאהר באמזון:

למה שמאהר ירצה להשתתף בכזו תכנית ומדוע שאמזון ירצו דווקא אותו? כבר מצפייה ראשונה האינטרס הכפול מתבהר. מאהר מקבל במדיום האינטרנטי חופש אמנותי עצום, כמעט בלתי-מוגבל, שלא היה ניתן לו באף רשת טלוויזיה בכירה, ועל הדרך מסדר את הפנסיה של הנכדים שלו. ושלא תחשבו שהוא לא מודע – “בתכנית השניה אני פוליטי” הוא אומר, “כאן אני רק מוכר זבל”.

אמזון, מצדם, מרוויחים מכירת מוצרים המומלצים על ידי אדם מוערך ומעניין, עם קהל אדוק, שמצליח ליצור סקרנות באופן טבעי. מניעים טהורים אין כאן, אבל גם לא צביעות וליקוקים הדדיים. אם זה המחיר (כולל משלוח) שצריך לשלם בשביל להיכנס לסלון של ביל מאהר, העסקה לחלוטין משתלמת.

» מן הארכיב: מאמר שלי על התוכנית

לדף הבא →