לוח אם: שמארטפיסטית (טור 1 מתוך 2)

שני טורי “לוח אם” שמתפרסמים כאן, אחד היום ואחד מחר, נכתבו לפני כשנה וחצי כפיילוט למדור שלא יצא לפועל. קחו בחשבון את הזמן שעבר אם אתם נתקלים בהקשרים תרבותיים שנראים לכם מיושנים.

– ע”ק

[עדכון 1/8/2009 20:01] בסופו של דבר יתפרסם רק טור אחד. [\עדכון]

בשנתיים האחרונות (פחות או יותר) אני מגדלת את e, ילד שמבוגר ממני בשלוש שנים. זה התחיל כמו כל מערכת יחסים טובה והתגלגל עם הזמן ל”הכניסיני תחת כנפך: גרסת הבמאי”, בכיכובה של אמתכם הנאמנה בתפקיד האם, האחות, הטבחית, הנהגת והשיפוצניק.

אני יודעת שרוב הבחורות שהיו מעורבות בקשר הטרוסקסואלי כלשהו מהנהנות עכשיו בהזדהות ואומרות לעצמן: “גירל, כל כך הייתי שם”, אבל תאמינו לי, מי שלא חלקה את חייה עם סטארטאפיסט לא תצליח להבין על מה אני מדברת.

Day 40: Suprise!, צילום המחשה: choking sun, cc-by

גברים מזן סטארטאפיסט זה אוקסימורון. אין שם גברים, במסדרונות מיראביליס, גוגל או טוויטר. יש שם ילדים מגודלים. טוב, אולי יש איזה אחראי מחלקת בינוי או את ההוא שממלא פחיות במכונה, אבל הם לא מקבלים אחוזים מהאקזיט. אני מדברת על הליבה, על אותם וויז קידז שהרעיון הגאוני הבא נולד במוחם ספוג הגראס במהלך משחק בגיטר הירו.

השנתיים האחרונות (פחות או יותר) שביליתי צמוד לאחד מאלה, הפכו אותי מסתם בחורה ממוצעת לאישה הביונית. שימו אותי ואת מקגייוור על אי בודד, וסביר להניח שאחרי כמה ימים אני אגבה ממנו כסף על שימוש בשירותי הבד אנד ברקפסט שהקמתי שם. אין סיטואציה שמערכת היחסים שלי ושל הילדון לא הכינה אותי אליה.

כשרק התחלנו לצאת גיליתי את העובדה המזעזעת שאהוב לבי, השם ירחם, הולך לישון רעב! מה לעשות? הוא לא יודע לבשל, ולפעמים הוא מוצא את עצמו לפנות בוקר, לבד בבית עם בטן מקרקרת ומקרר שמכיל רק רסק תפוחי עץ. אני דור שלישי לטירוף מערכות, לכן שמחתי להרעיף עליו בישולים. ליטל דיד איי נואו, שהעתיד שלי הולך להיראות כמו צחי בוקששתר ביום רע. כבר התרגלתי לקבל טלפונים באמצע העבודה שמפצירים בי לחזור הביתה כי “אין לי מה לאכול”. ושאני לא אחשוב אפילו על להציע לו שיחמם את הפסטה מאתמול, כי הסטארטאפיסט שלי אוכל רק אוכל טרי. חוץ מזה, למדתי להרחיק אותו מהמטבח כשפעם חזרתי הביתה וגיליתי כיריים בוערות באין מפריע.

ניקיון הבית גם כן הפך במהרה למחלקה שלי. אתם מבינים, הוא לא מצליח להבדיל בין רצפה נקייה לרצפה מלוכלכת. גם לשטוף כלים זה לא בא בחשבון, כי יש לו עור ידיים רגיש. ובכל אופן, הוא ממש גרוע בכל המשימות האלה, “ואת לא רוצה שהכלים יהיו מלוכלכים, נכון?”

סטארטאפיסט צעיר, מתוקף תפקידו, הוא גם נפש חופשיה ויצרנית, ועל כן חייב להיבדל מיתר החברה. הוצאת רישיון נהיגה, למשל, היא נורמה ולכן היא פסולה. נהיגה זה להמון הפשוט! האליטה הטכנולוגית לא צריכה לנהוג, כי יש לה אנשים שיסיעו אותה ממקום למקום. כמוני. או סגוויי. ובכלל, המון תפקידים שנחשבים באופן מסורתי לגבריים הפכו לנחלתי. כבר אמרנו שמדובר בילד, וילד לא יודע להרכיב רהיטים, לקדוח חורים, לסחוב ארגזים ולדפוק מסמרים, נכון?

במשך כשנתיים אני חוזרת הביתה מהסופר, ארבע שקיות עמוסות ביד אחת ושישיית מים בשניה, נושכת את השפה התחתונה כדי להתגבר על המעמסה וחושבת: מה לעזאזל אני עושה? אף אחד לא אמר לי שלהיות חברה של סטארטאפיסט זה כמו להיות איכר שחור במדינות הקונפדרציה. חייב להיות איזשהו פיצוי, לא?

ובכן, הפיצוי הזה הגיע בימים האחרונים בדמות השקעה יפה של קרן הון סיכון מכובדת. ולפני שתנבחו, אני לא אין איט פור דה כסף. מי שמשקיעה בחבר שלה כל גרגיר של יכולת כנראה אוהבת אותו באמת. זה פשוט נחמד לדעת שהאל במכונת ההייטק ראה את מצוקתי, הבין והחליט לצ’פר אותי. מסתבר שהקארמה עובדת גם מחוץ ל-Digg.

אז נכון, הסטטוס שלי כשפחה לא הולך להשתנות בעקבות ההשקעה, אבל הייאוש הולך ונעשה יותר נוח. תסכימו איתי שהרבה יותר קל לנקות את הטלוויזיה כשמדובר ב-HD.

שיר גנור אוהבת בעלי חיים וחומוס, ויודעת לדקלם את הביג ליבובסקי בעל פה. לאחרונה עובדת ב-Wix

וואלה ויאהו, היראו לכם: עבודות על פורטל חדש בחיפה

בחיפה מקימים פורטל חדש. כמו שאפשר לראות מהתמונות (1, 2), חפירות הפורטל כבר החלו.

haifa portal

(הלשין: גיא ווסט)

מן הארכיב: חיפה פותחת אינטרנט אלחוטי בים

התיקונים 18: החוק הביומטרי מבלבל את התקשורת

העין השביעית // התיקונים // רוב גדול, רוב קטן // חוק המאגר הביומטרי מבלבל את העיתונאים, חוק מופז מבלבל את “ישראל היום”, שאול מופז מבלבל את מתי גולן, ועוד בלבולים מהתקשורת העברית

כאן אפשר להגיב על הטור.

07_tikunim018

נתקלתם בטעויות עיתונות שוות? הלשינו לי עם לינק וצילומסך (נקי, בלי סימונים) לכתובת tikunim@kenans.net

עוד תיקונים בקבוצת הדיון של התיקוניםהתיקונים ברסס (RSS)ארכיון התיקונים

• התיקונים הקודמים:
ילד מזרחי, ילדה מערבית • כותרת גגטקס האשכרה של מייקל ג’קסון

מכונית לאספנים: פלינדרומי לוחיות רישוי

איתן שלו ופלינדרום מכונית. צילום: איתן שלו

איתן שלו, מלשין בכיר של חדר 404, אוסף צילומים של לוחיות רישוי פלינדרומיות. כתבתי עליו בעבר בממתקים, ומאז קשה לי שלא לחפש פלינדרומים בלוחיות, זה מאוד ממכר. כל אלה רק מהימים האחרונים:

car palindrome 53-747-35

car palindrome 63-242-36

car palindrome 82-262-28

פלינדרום מונית 52-010-25

פלינדרום מספר כובע מונית 05050

taxi palindrome 06160


זה גם יוצר סיטואציות משונות, כמו זו: אני נוהג הביתה וקולט פלינדרום בלוחית רישוי של מכונית חונה [תיקון 30/7/2009 22:10: 14-212-14 זה לא פלינדרום]. חונה בחניה הפנויה הכי קרובה ורץ לצלם.

פלינדרום מכונית 14-212-14

פלינדרום מכונית 14-212-14

חוזר לאוטו, מתחיל לנסוע, ואחרי 20 מטר רואה עוד פלינדרום, במכונית שעומדת על כניסה לחניה עם נהג בפנים. נעצר, מצלם, ואז הנהג קולט אותי ועושה פרצוף מודאג. אני נוסע ונעמד לידו, שנינו פותחים את החלונות ואני מסביר לו: “יש לי חבר שאוסף פלינדרומים. אתה יודע מה זה פלינדרום? אז המספר שלך הוא כזה. לא לדאוג”.

פלינדרום מכונית 61-070-16

איך להשיג הנחות מטורפות באורנג’

במסיבת עיתונאים חשפה חברת פרטנר את הצטרפותה לליגה של שירותי הביון: במוקד שירות הלקוחות הותקנה תוכנה המאזינה לשיחות. כאשר תקלוט התוכנה מילים מסוימות שפלט הלקוח כמו: “סלקום”, “פלאפון”, “אני שונא אתכם”, “אורנג’ זה חרא”, היא תדע לזהות מיידית שמדובר בלקוח שעשוי לנטוש ותשגר טיל גרעיני לביתו ותאותת לנציג השירות (שכנראה נרדם, הלו?) שמדובר בלקוח שעשוי לשקול נטישה.

כמו שאתם יודעים, כשנציג חברה סלולרית חושש שאתם עשויים לנטוש במשמרת שלו (מה שיעלה לו בקיצוץ הבונוס החודשי), הוא מיד מרעיף עליכם מגוון של מבצעים סודיים כדי לשנות את דעתכם. אנו עושים מאמצים ניכרים כדי להשיג עבורכם את רשימת המילים המלאה, אבל בינתיים קבלו תסריט אפשרי לשיחה:

Customer Service, by RW PhotoBug, cc-by-nc-sa

הנציג: (בלה בלה בלה) וזה יעלה לך רק 95 אגורות לדקת זמן אויר לכל היעדים

אתה: סלקום! פלאפון! עוזב! עוזב!

הנציג: סליחה, אדוני? (ברקע נשמע צפצוף, הודעה אדומה מהבהת על המסך)

אתה: עוזב! לעזוב! סלקום! סלקום!

הנציג: (נלחץ) אנחנו יכולים לתת לך את אותה תוכנית, אבל רק 65 אגורות לדקה

אתה: פלאפון! פלאפון! נוטש! לא מרוצה!

הנציג: (מזיע) 20 אגורות, ו-600 הודעות SMS חינם?

אתה: נוטש! נוטש!

הנציג: (מאבד את קולו) כל השיחות חינם ללא התחייבות? עשרה מכשירים חינם? SMS חינם לכל החיים?

זה בסדר, תודו לנו אחר כך.

___________________________
מתי מריאנסקי הוא מעצב ובעל האתר mobo, שם פורסם הפוסט במקור

עם הגולשים המשיחיים הסליחה

room404_beit_mikdash

_____________________
נדבי נוקד הוא עיתונאי מחשבים וטכנולוגיה, חבר לשכת עו”ד ובעל תואר שני במנהל עסקים. עד לאחרונה שימש כעורך ירחון המחשבים PC Magazine ישראל

למה אין כלום בטלוויזיה בט’ באב? (פוסט מן הארכיב)

האמיני, יום יבוא // כוחות ההנצחה כבשו את הטלוויזיה הרב-ערוצית. הגיע הזמן לשחרר אותה >>

Benno's TVs, photo by Stewf, cc-by-nc-sa

TV, photo by goodbanta, cc-by-nc-nd

שימושיות!: איפה! הסרגל! בווידאו! וואלה! לגולשי! פיירפוקס!

וידאו בוואלה באקספלורר: ניגון/עצירה, בר התקדמות, זמן שעבר מתחילת הסרטון וזמן כולל של הסרטון, שליטה בעוצמת הקול, מעבר למסך מלא.

walla video on explorer, with bar

וידאו בוואלה בפיירפוקס: לא צריך כל כך הרבה כפתורים, זה סתם מסבך את החיים.

walla video on firefox, no bar

תוהים על זקנקנם (פוסט תמונה)

קני דופ וגלעד כהנא על כרזות ברחוב קינג ג’ורג’ בתל אביב:

כרזות של קני דופ וגלעד כהנא ברחוב קינג ג'ורג' בתל אביב. צילום: עידו קינן, cc-by-sa

מאכל יהודתי מסורתי ברוטב טעים; למי קראת בן זואט?

1. נדינה ואריאל קנו את הדְּבַרמָה הזה בזכות התיאור האופטימי שלו. הם מוסרים שלמרבה ההפתעה, זה באמת טעים:

חמין ברוטב טעים. צילום: עידו קינן, cc-by-sa

ואם אתם רוצים לדעת ממה עושים רוטב טעים ומה הערך התזונתי שלו, הנה לכם:

רכיבי החמין עם הרוטב הטעים. צילום: עידו קינן, cc-by-sa ערכים תזונתיים של חמין עם רוטב טעים. צילום: עידו קינן, cc-by-sa

2. יקיר גוטסמן קנה סחוג וגילה שהסודיום בנזואט הוחלף בבן זואט:

ben zuat, photo yakir gottesman - WM

לדף הבא →